Jak poskromić wewnętrzny zamęt i zarządzać sobą?

Od 06 Wrzesnia 2018 19:00 do 06 Wrzesnia 2018 20:30
Hits: 735
Warszawa, 6 września 2018, godz. 19:00: Jak poskromić wewnętrzny zamęt i zarządzać sobą? - to tytuł spotkania promującego najnowszą książkę ojca Wojciecha Żmudzińskiego zatytułowaną "Pogromcy zamętu". Odbędzie się ono w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5. Ojciec Żmudziński opowie o tym, jak Adam i Ewa zarządzali całym Stworzeniem. Na spotkaniu dowiemy się, czego mogą nauczyć nas pierwsi rodzice i jak nie powtarzać popełnionych przez nich błędów. Rozmowę z Autorem poprowadzi Redaktor Elżbieta Ruman. Wstęp wolny.

okl pogromcy1

 
Wojciech Żmudziński SJ ukończył studia z filozofii, teologii biblijnej i zarządzania. Jest autorem książek z dziedziny duchowości i edukacji. Opublikował także powieść zatytułowaną "Mesjasz", opartą na motywach biografii Bruno Schulza. W latach 2015-2016 współpracował z Telewizją Polską, a jako publicysta pisze na portalach internetowych DEON.PL i ALETEIA.PL. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
 
Celem autora cyklu książek jest pokazać Czytelnikowi, że Biblia jest kopalnią przykładów i pomysłów, które mogą pomóc każdemu liderowi w wypracowaniu jego własnej wizji idealnego przywództwa i osobistego stylu zarządzania ludźmi. 
 
W książce "Pogromcy zamętu" przeczytamy o tym, jak Bóg zaprosił Adama i Ewę do współpracy w poskramianiu zamętu i porządkowaniu świata. Czy przeliczył się powierzając im tak trudne zadanie? Czego możemy nauczyć się z historii opisanych w pierwszych czterech rozdziałach Księgi Rodzaju? Wyjaśniają nam, co jest u zarania każdego stworzenia, co leży u fundamentów wszechświata i stanowi istotę misji człowieka. Bóg wypowiadał słowa, określał granice, nazywał i podziwiał. Błogosławił życiu wydartemu ziemi. Podjął ryzyko stworzenia istoty wolnej, będącej obrazem Jego samego i dał mu władzę nad wszystkim, co stworzył.