Materiały ze szkoleń

Prezentacje z wykładów dla katechetów 2018

W latach 2017-2018 o. Wojciech Żmudziński SJ prowadził wykłady dla katechetów Archidiecezji Warszawskiej. Tematem była "Modlitwa Ojcze nasz". Wszystkim uczestnikom tych wykładów udostępniamy prezentacje zapisane w PDF oraz linki do artykułów. Materiały te mogą być wykorzystywane (w tym modyfikowane) do pracy z uczniami szkół na lekcji. Na każde inne wykorzystanie konieczna jest pisemna zgoda Centrum Arrupe. 

Czytaj więcej...

Zdjęcia z zajęć prowadzonych w Gdyni, Gdańsku, Warszawie i Toruniu

W latach 2017-2018 przeprowadziliśmy osiem weekendowych szkoleń mających na celu uwrażliwienie nauczycieli na problem dzieci uchodźczych trafiających do szkół w Polsce. Ponad 300 uczestników zapoznało się z metodami rozwiązywania konfliktów i zostało zachęconych do wprowadzenia w swoich szkołach mediacji rówieśniczych. Zobacz wybrane zdjęcia ze szkoleń.

Czytaj więcej...

For participants of the Christian Educational Leadership Program 

CELP participants can download files useful for their personal studies. Documents in English, Albanian, Arabic, Russian, Ukrainian and Italian will be added gradually. 

Czytaj więcej...

Materiały ze szkoleń na Ukrainie

Od niemal 10 laty prowadzimy szkolenia na Ukrainie. Wspólpracujemy z Komisją Edukacji Kościoła Greckokatolickiego oraz z Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim we Lwowie. Wspieramy szkoły katolickie we Lwowie, Tarnopolu, Ivano Frankowsku, Buczaczu, Zarwanicy, Ozernej i w innych miejscowościach.

Czytaj więcej...

Materiały ze szkolenia katechetów w Białym Borze

W dniach 4-6 października 2016 odbędzie się w Białym Borze szkolenie dla katechetów Kościoła greckokatolickiego. Materiały z zajęć prowadzonych przez trenerów Centrum Arrupe będą dostępne na tej stronie zaraz po zakończeniu szkolenia. Całe przedsięwzięcie jest dofinansowane przez United States Conference of Catholic Bishops.

Czytaj więcej...

Fotografie z międzynarodowego kursu CELP

Pod adresem https://goo.gl/photos/DyAzQEUDuwjCsiNK9 udostępniamy zdjęcia z lipcowej sesji naszego programu realizowanego w ramach "Christian Educational Leadership Project". Podczas dwóch tygodni wspólnej pracy mieliśmy także czas na integrację i zapoznanie się z tradycjami różnych krajów. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Materiały z konferencji 18 czerwca 2016

Publikujemy materiały wideo z konferencji "Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie i zza wschodniej granicy", podczas której gościliśmy między innymi ojca Zygmunta Kwiatkowskiego SJ oraz ojca Marka Blazę SJ. Konferencję zorganizowało Centrum Arrupe w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy.

Czytaj więcej...